anoush
03 خرداد 1402 - 19:10

۱۰۵ راس دام قاچاق در میامی کشف شد

سمنان- جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان، از کشف ۱۰۵ راس دام قاچاق از نوع گوسفند در شهرستان میامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلی میراحمدی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی فرماندهی انتظامی سمنان از کشف قاچاق دام در میامی خبر داد و ابراز کرد: گشت یگان امداد شهرستان میامی به همراه مأموران یگان تکاوری در راستای اجرای طرح مقابله با قاچاق کالا و احشام، حین کنترل خودروهای عبوری به دو دستگاه کامیون مظنون و آن‌ها را متوقف می‌کنند.

وی به بازرسی بار خودروها و کشف ۱۰۵ رأس گوسفند فاقد مجوز و قاچاق اشاره و اضافه کرد: در همین راستا ۲ نفر دستگیر و با تشکیل پرونده راهی مراجع قضائی شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان در پایان از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا و احشام موضوع را از طریق سامانه تلفنی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

میراحمدی همچنین به یک پرونده دیر قاچاق نیز اشاره کرد و بیان داشت: در راستای اجرای طرح مقابله با قاچاق کالا، مأموران گشت یگان امداد شهرستان میامی حین اجرای ایست و کنترل در محور اصلی به یک دستگاه اتوبوس مظنون و آن را متوقف می‌کنند.

وی افزود: در بررسی مأموران مشخص شد خودرو دارای حکم توقیف از اداره تعزیرات شهرستان بیرجند است و در بررسی بیشتر ۱۰۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق که به طرز ماهرانه‌ای جاساز شده بود، کشف و ضبط شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1236168