anoush
03 خرداد 1402 - 18:06

حمایت بنیاد ۱۵ خرداد از ۱۳۱۵ بیمار مبتلا به سرطان

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: 1315 بیمار مبتلا به سرطان تحت حمایت‌های درمانی و دارویی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام قرار گرفته‌اند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، سید مصطفی سیدهاشمی، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام که همزمان با روز آزادسازی خرمشهر از نمایشگاه معرفی اقدامات خیریه امدادگران عاشورا بازدید می‌کرد،گفت: علاوه بر حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در فرآیند درمان و تامین دارو، نسبت به کمک معیشتی و اهدای بسته‌های ارزاق به این بیماران نیز اقدام کرده‌ایم.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه یک‌ هزار و ۳۱۵ بیمار مبتلا به سرطان تحت حمایت‌های درمانی و دارویی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام قرار گرفته‌اند، افزود: بنیاد ۱۵ خرداد از آذرماه سال ۱۴۰۰ تاکنون هزینه‌های درمانی و دارویی یک‌هزار و ۳۱۵ بیمار مبتلا به سرطان را تامین کرده است.

وی تاکید کرد:همچنین راه‌اندازی و تجهیز مراکز تشخیص و درمان سرطان در استان‌ها در قالب مراکز جامع سرطان در دستور کار است.

سیدهاشمی تاکید کرد:بنیاد ۱۵ خرداد به زودی طرح غربالگری سرطان را نیز با همکاری خیریه امدادگران عاشورا در سراسر کشور آغاز می‌کند.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام با تاکید بر توجه ویژه به بیماران صعب‌العلاج و مبتلا به سرطان،گفت: افزایش کمک‌های بنیاد ۱۵ خرداد به بیماران مبتلا به سرطان افزایش خواهد یافت.

در ادامه،حمید رضا علیان‌زادگان، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد نیز خیریه امدادگران عاشورا را بهترین شریک اجتماعی این بنیاد اعلام و اظهار امیدواری کرد: این همکاری در حوزه پیشگیری نیز ادامه و افزایش بیشتری داشته باشد.

علیان‌زادگان تصریح کرد: ما در بنیاد ۱۵ خرداد سه ماموریت داریم که یکی از آنها سلامت است و به همین منظور و به‌ خصوص با توجه به شرایط سخت سرطان‌، مرکز جامع سرطان در مجموعه ستاد اجرایی تاسیس شده است و بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده مالکیت این مرکز به بنیاد پانزده خرداد واگذار شده است که در آن خدمات به‌روز و با بالاترین استاندارهای در کشورهای پیشرفته به بیماران ارائه می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: برای مثال، تشخیص ژنتیک بودن یا نبودن سرطان در بیماران که مساله بسیار مهمی است، قبلاً در خارج از کشور و در زمان طولانی انجام می‌شد اما اکنون در مدت پنج دقیقه در همین مرکز صورت می‌گیرد.

در پایان این مراسم، لوح تقدیر هیات امنای موسسه امدادگران عاشورا به پاس خدمات خیرخواهانه و عام‌المنفعه سیدمصطفی سیدهاشمی و حمیدرضا علیان‌زادگان به رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد اهدا شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1236173