anoush
03 خرداد 1402 - 19:53

تمدن اسلامی زمینه فروپاشی آمریکا را مهیا می‌کند

اردبیل- وزیر سابق اطلاعات گفت: تحلیل‌ها و بررسی‌ها نشان می‌دهد که عامل فروپاشی آمریکا تمدن اسلامی و بیداری امت اسلامی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی عصر چهارشنبه در پیش اجلاسیه کنگره سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل در شهر سرعین اظهار کرد: بیش از ۱۴ میلیون مقاله در دانشگاه‌های آمریکا تدوین شده که نشان می‌دهد تمدن اسلامی و رشد و بالندگی آن زمینه‌ساز فروپاشی آمریکا و نظام‌های دیکتاتور جهانی خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی در اوج بحران غرق شده و حتی نمی‌توانند در برابر خشم ملت‌های خود دوام بیاورند، تصریح کرد: در نقطه مقابل تمدن اسلامی با محوریت کشور ما در حال رشد و بالندگی هستند و بر اساس صراحت آیات قرآنی عاقبت دنیا به نفع مستضعفان، محرومان و دینداران خواهد بود.

وزیر سابق اطلاعات به شرایط حساس کشور در مقطع کنونی اشاره کرد و گفت: ما به شدت نیازمند توجه به عقبه فرهنگی و اعتقادی چهار دهه پیش هستیم که بهترین نمود و نشانه آن را می‌توان دوران غرورآفرین هشت سال دفاع مقدس یاد کرد.

حجت‌الاسلام مصلحی افزود: ملت رشید ایران در سخت‌ترین شرایط در برابر همه ابرقدرت‌ها ایستادند و با اعزام فرزندان و جوانان رشید این مرز و بوم زمینه نابودی و اسقاط دشمن را فراهم کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با گذشت سال‌های طولانی از جنگ تحمیلی، امروز خبری از دیکتاتورهای مورد حمایت آمریکا و غرب نظیر صدام حسین نیست ولی در نقطه مقابل امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج عظمت و درخشش قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام مصلحی یاد و خاطره شهدای والامقام را گرامی داشت و اضافه کرد: بزرگترین دهن کجی به این شهدا عمل نکردن به وصیت‌نامه‌ای است که عمده شهدا از ما تبعیت از خط ولایت، حفظ حجاب و عفاف و پاسداری از کشور و ناموس ملی را درخواست کردند.

وزیر سابق اطلاعات بیان کرد: امروز در حساس‌ترین مقطع وظیفه همه دلسوزان نظام است تا تفرقه و دودستگی را کنار گذاشته و زمینه همگرایی بیشتر را فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، پیش اجلاسیه شهدای سرعین در پاسداشت ۵۹ شهید این شهرستان با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد تا در روز تاریخی سوم خرداد رونمایی از هشت کتاب دوران دفاع مقدس که به همت نویسندگان سرعینی به رشته تحریر درآمده مورد توجه قرار گرفته و در کنار آن برپایی نمایشگاه معنوی را نیز در پاسداشت کنگره سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل شاهد باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1236339